Fellow Teaching Level Area of Expertise
Kalina Arabadjieva Undergraduate Employment Law
Joe Atkinson Undergraduate Employment Law, Tort Law
Rodney Austin Undergraduate Human Rights in the UK, Public Law
Caspar Bartscherer Undergraduate Property Law
Dr Antonio Bavasso Graduate EU Competition Law
Robert Bellin
Alan Brener 
Andrew Brown
Anca Bunda
Dr Joel Cavallini Undergraduate Language and Law
Joseph Crampin
Conor Crummey Undergraduate Public Law, Jurisprudence
Emma Cullen Undergraduate Property I
Amber Darr Graduate Competition Law
Hitesh Dhorajiwala
James Dixon Graduate Prison: Ideology, Policy and Law
Clare Duffy Undergraduate Public Law, Human Rights Law
David Foster
Javier Garcia Oliva
Julius Grower Undergraduate Commercial Law, Contract Law, Property II
Alexandra Hearne
Carlos Herrera-Martin Undergraduate Public Law
Eleanore Hickman Undergraduate Company Law
Eugenio Velasco Ibarra Undergraduate Public Law
Andriani Kalintiri
Nikoletta Kleftouri
Daniella Lock Undergraduate Public Law, Jurisprudence
Miguel-Jose Lopez-Lorenzo
John Lowry
Murilo Lubambo De Melo  Undergraduate, Graduate Conflict of Laws, International Law of Foreign Investments
Nina Lueck
Christopher Macarthur
Ruth Mackenzie
Jelena Madir Graduate International Finance
Despoina (Deni) Mantzari
Maria Menendez
Aleksi Ollikainen
Nadia O’Mara  Undergraduate Public Law
Chris O’Meara Undergraduate, Graduate Public International Law
Niko Pavlopoulos Undergraduate
Georgina Petrova
David Pope
Sara Razai
Graham Roberts
Ed Robinson
Marta Simoncini
Nicholas Sinanis
John Sorabji
Alessandro Spano
Christopher Stothers Undergraduate Intellectual Property Law
Myrto Tachia
Elle Tait Undergraduate Family Law
Harrison Tait Undergraduate Property Law
Jacqueline R. Thomas Undergraduate and Graduate Academic Legal Writing
Edmund Townsend Graduate Insurance Law
Krystof Turek
Maria Tzanakopoulou
Claire Van Overdijk
Radosveta Vassileva Undergraduate Contract Law
Luis F. Viveros
Richard Walker
Hannah Willcocks  Undergraduate Criminal Law
Farhana Yamin